Konferencja OZE w Gniewie 16-17.X.2021 r.

Konferencja OZE w Gniewie 16-17.X.2021 r.

Kolejna konferencja dla naszych Partnerów z branży HVACR i OZE zakończona.

Organizując spotkanie dla Partnerów PRYMUSA, i tym razem - jak to mamy w zwyczaju - odeszliśmy od sztywnej konwencji sali szkoleniowej, a nasza Konferencja odbyła się w jednej z komnat malowniczego Zamku w Gniewie. Zaproszonych gości powitaliśmy głośnym wystrzałem z armaty, a część szkoleniową uwieńczyliśmy uroczystą kolacją z historyczną oprawą biesiady na Zamku. Z pewnością solidny łyk historii na wesoło pozwoli wszystkim na długo zapamiętać okoliczności pogłębiania fachowej wiedzy z PRYMUSEM.

Konferencja PRYMUS na Zamku 2021
W gościnnych progach Zamku Gniew omawialiśmy najnowsze rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, klimatyzacji oraz chłodnictwa. Poruszyliśmy wszystkie ważniejsze kwestie, dotyczące nie tylko samych urządzeń, ale również akcesoriów i materiałów towarzyszących.

 

Z uwagi na ciągły rozwój rynku klimatyzacji oraz pomp ciepła obowiązkowym punktem programu naszych spotkań z instalatorami są zawsze zagadnienia dotyczące najnowszych trendów na rynku HVAC. Urządzenia są permanentnie modernizowane, a kolejne wersje posiadają coraz więcej funkcjonalności ułatwiających użytkowanie. Dlatego i tym razem sporą część naszego spotkania poświęciliśmy na szczegółowe omówienie najnowszych technologii zastosowanych w klimatyzatorach oraz pompach ciepła Kaisai znajdujących się w ofercie PRYMUS.

 

Jednak z największym zainteresowaniem uczestników naszej konferencji spotkał się temat instalacji fotowoltaicznych, jako źródła czystej energii odnawialnej (OZE). Ogniwa fotowoltaiczne zapewniające własną energię elektryczną cieszą się obecnie gwałtownym zainteresowaniem przedsiębiorców jak i osób prywatnych. Podczas szkolenia poryszyliśmy więc kilka najważniejszych aspektów tych urządzeń jak ich konstrukcja, moc, odporność na warunki atmosferyczne a także warunki gwarancji.

 

Istotnym zagadnieniem części szkoleniowej naszego spotkania był także temat znajdujących się w naszej ofercie wysokociśnieniowych rur i złączek Sanha z miedziano-żelaznego stopu CuFe2, mających szerokie zastosowanie w instalacjach chłodniczych z wytrzymałością sięgającą 130 barów, zwłaszcza w systemach z czynnikiem CO2(R744). Kwestia przewodów rurowych i złączek miedzianych była żywo dyskutowana z uwagi na wahania cen miedzi oraz pojawiające się problemy z ich logistyką w ostatnim czasie.Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij